Vytvorenie responzívnej verzie webu pre spoločnosť RadioLAN – internetový provider

Ciele

  • Úprava neresponzívnej stránky na prehľadnejšiu verziu na mobilných zariadeniach či tabletoch pre lešpiu prehľadnosť a zníženie miery odchodovosti z mobilných zariadení
  • Jednoduchšie textové zobrazenie
  • Rýchle kontaktovanie cez priamy telefonický kontakt – statické tlačidlo
  • Zjednodušenie výberu služieb s ľahkou navigáciou smerujúcou k objednávke

Riešenie

Na základe komunikácie s klientom a po vypracovaní UX analýzy stránky www.radiolan.sk, sme vytvorili riešenia s konkrétnymi návrhmi na zapracovanie responzivity.

Zverejnené
august 2018

Služby
Technológia • Webový dizajn a UI dizajn • Weby a riešenia

Responzivita stránky je veľmi dôležitým faktorom pre užívateľský komfort návštevníkov, čo smeruje k vyššiemu dopytu  po službách a produktoch. Spoločnosť RadioLan s.r.o. je internetový provider, ktorý poskytuje širokú škálu balíčkov: internet – telefonovanie a televíziu. Na základe komunikácie s klientom a po vypracovaní UX analýzy stránky www.radiolan.sk, sme vytvorili riešenia s konkrétnymi návrhmi na zapracovanie responzivity. Zhodnotili sme zároveň funkcionalitu stránky a možnosti jednoduchšieho spracovania, nakoľko pár týždňov pred našim prvým stretnutím, prešla spoločnosť RadioLan kompletným redesignom vizuálu ako aj stránky, ktorá však bola neresponzívna.

Vytvorenie responzívnej verzie webu pre spoločnosť RadioLAN – internetový provider

Vytvorili sme návrh responzívnej verzie stránky ako aj produktových podstrán podľa aktuálnej desktop verzie rozšírené o niektoré prvky (zafixovanú „pätičku“ s možnosťou odoslania formuláru, statické prepočítavanie ceny podľa voľby jednotlivých balíčkov, jednoduchšie textové zobrazenie produktov, CTA tlačidlá či doplnenie formulára na podstránky).

Vytvorenie responzívnej verzie webu pre spoločnosť RadioLAN – internetový provider

Produktové stránky neobsahovali žiadne popisné texty. Okrem technických parametrov k jednotlivým balíkom služieb, sme navrhli doplniť záhlavie s textom a CTA tlačidlom.

Vytvorenie responzívnej verzie webu pre spoločnosť RadioLAN – internetový provider

Klient ohodnotil responzívnu verziu veľmi pozitívne. Prehľadnosť ako aj funkcionalita po zapracovaní podľa testovania návštevníkmi oproti pôvodnej verzii mala úspech. Vyhodnotili sme ju ako rýchly a nevyhnutný krok, aj keď aktuálne by sa na tejto stránke ešte dalo popracovať. Trend návštevnosti z mobilných zariadení stále rastie a preto firmy, ktoré ešte stále nemajú prispôsobené stránky na mobilné zariadenia by mali zvážiť ich redizajn, prípadne úpravu, nakoľko to má veľký vplyv na dopyt po ich produktoch a službách.

Napíšte nám Zavolajte nám