Sledovanie hovorov v Google reklamách prichádza na Slovensko

Viac ako 70% ľudí ktorí vlastnia smartfón a používajú ho na vyhľadávanie, považuje pri online nákupe možnosť zavolať obchodníkovi za extrémne dôležitú. Koľko je však takýchto hovorov v skutočnosti? Pomôže to zistiť špeciálne telefónne číslo od Google.

Od minulého týždňa môžu aj slovenské firmy sledovať, koľko zákazníkov im telefonuje vďaka platenej reklame vo vyhľadávači. Je to možné vďaka špeciálnemu číslu, ktoré sa pri ich inzeráte môže zobrazovať. Pri vytočení tohto čísla sa zaregistruje prichádzajúci hovor, ktorý je následne presmerovaný na skutočné číslo do vašej firmy. K dispozícii je veľké množstvo čísel, nemalo by sa teda stať, že sa čísla minú alebo že sa dovoláte niekomu inému.

Sledovanie hovorov v Google

Nastavenie je pomerne jednoduché, nachádza sa v sekcii Rozšírenia o telefonické funkcie (Call Extensions). Príjemným bonusom je možnosť používať toto špeciálne číslo aj priamo na webe, v prípade že návštevník prišiel z AdWords reklamy.

Veľa firiem sa pri marketingu zameriava iba na jediný cieľ tzv. konverziu, ktorou môže byť napríklad nákup produktu v e-shope. Neuvedomujú si však, že rovnako dôležité pre získanie nákupu sú aj všetky akcie, ktoré nákupu predchádzajú. Môžu nimi byť napríklad telefonické hovory, e-mailová komunikácia, či zobrazenie mapy obchodných prevádzok. Sledovanie hovorov, ktoré je od minulého týždňa dostupné v rámci AdWords aj na Slovensku výrazne pomáha inzerentom uvedomiť si skutočnú hodnotu ich online marketingových aktivít.

Novinkám a posledným trendom v online marketingu sa budeme venovať na 4-dňovom vzdelávacom seminári Trend Online Academy už od 6. októbra 2015. Prihláste sa teraz!


Juraj Frank, 25/09/2015