Prípadová štúdia: Video kampaň a použitie interaktívnych formátov Google

V roku 2014 sme využili interaktívne formáty v obsahovej sieti Google pre klienta Peugeot Slovakia, ktorá sa týmto stala prvou automobilkou na Slovensku, ktorá tieto formáty využila. Cieľom bolo vytvoriť online kampaň na zvýšenie povedomia o aute, ktoré získalo prestížny titul Auto roka 2014 a zároveň získať čo najviac konverzií, čím bolo objednanie sa na testovaciu jazdu. Nosným nástrojom kampane bolo video, ktoré obsahovalo test auta s náhodne vybratými ľuďmi, a preto sme zvolili 3 komunikačné fázy akými sú YouTube, Engagement formáty v sieti Google a Remarketing.

1. YOUTUBE VIDEOREKLAMA Kampaň bežala jeden týždeň, počas ktorého sa videoreklama spustila 216 tisíc krát a získali 3800 kliknutí na banner, ktorý sa zobrazoval spolu s videom. Video sme podrobili aj A/B testovaniu, kedy sme pripravili jednu verziu s dynamickou hudbou a rovnako tak druhú verziu s pokojným hudobným pozadím. Už v prvý deň sa ukázalo, že video s pokojným nástupom má väčšiu mieru prehratí videa a diváci na neho reagujú lepšie.

2. ENGAGEMENT INTERAKTÍVNE FORMÁTY Využili sme aj obsahovú sieť Google pre zobrazovanie bannerov, kde sme použili nové interaktívne formáty Hover to play a One video lightbox. Táto kampaň bežala celý mesiac a zaznamenala 4,4 mil. zobrazení banneru, pričom 65 tisíc užívateľov si prehralo aj video. Formát Hover to play:

Formát One Video Lightbox:

3. REMARKETING Užívateľov, ktorých kampaň zaujala, či už tým, že dopozerali video, alebo sa preklikli na web sme ďalej použili na remarketingové pripomínanie. Po dobu troch týždňov sme oslovovali užívateľov bannermi a naším cieľom bolo prilákať na testovaciu jazdu čo najviac užívateľov, aby si vyskúšali jazdu.

VYHODNOTENIE: Počas kampane sme dosiahli okolo 82 tisíc prehratí videa, pričom cena za prehratie bola 0,02€. Získali sme cez 6000 preklikov na showroom automobilky a cez 8000 preklikov na testovaciu jazdu, pričom následne si testovaciu jazdu objednalo 59 užívateľov. Touto kampaňou sme odhalili aj nevyhovujúci formulár na objednávku testovacej jazdy na strane klienta, ktorá bola neprehľadná a zbytočne komplikovaná. Aj vďaka tejto kampani sa formulár sprehľadnil a má oveľa väčšiu mieru konverzie aj mimo platených kampaní. Celú prípadovú štúdiu si môžete pozrieť aj v našom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=tm5oUeN-LxA

 


Pavol Škorpík, 30/03/2015